Haber

Tepecik mevkiinin 20 yıllık sorunu 20 bin metrekare yol ile çözüldü.

Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Küçükköy İlçesi Sarımsaklı Tepecik Mevkiinde tamamlanan yol yapım çalışmaları ile 20 yıllık sorun çözüldü.

Belediye Başkanı Mesut Ergin’in talimatıyla çalışmalara başlayan ekipler, 19 bin metrekare Kilit Parke Taşı ve Bin Metrekare Bordür olmak üzere toplam 20 bin metrekare yeni yolu mahalleliye kazandırdı.

Kısa sürede tamamlanan çalışmalardan ve sonuçtan duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, kilit parke taşlarıyla döşenen yolda ağaçların da korunduğunu, güzel manzarasıyla çok keyifli ve kullanışlı bir yol geçirdiklerini söyledi. tümsekler, kaldırımlar ve sınırlar. Çocuğundan yaşlısına herkesin memnuniyetini kazanan yol, bölgede yerleşimin başlamasından bu yana 20 yılı aşkın süredir yapılmayı bekliyor. Çocukların rahatça bisiklete binebildiği, paten kayabildiği, gencinden yaşlısına herkesin tüm konforuyla keyifle vakit geçirebileceği yollar, bölgenin havasını da değiştirdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, büyük bir sorunu daha ortadan kaldırdıklarını belirterek, kapsamlı bir çalışmayı daha kısa sürede tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “4 Sokak, 7 Sokak’ı kapsayan çalışmalar sonucunda Tepecik Mevkii’nin 20 yıllık yol sorununu çözdük. Yeni yolların çocuklardan yaşlılara tüm mahalle sakinleri tarafından beğenilmesi bizler için büyük bir mutluluk. İlimizin farklı noktalarında da çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Ayvalık’ımızın her noktasını nefes kesici kılacak eserler üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

buharkent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu